Sosyal Tesisler

En seçkin Cafe ve Restoranlara buradan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Haber

İstanbul’daki en güncel etkinlik ve kültür sanat haberleri.

Nasıl Gidilir ?

Nereye nasıl gideceğinizi burdan takip edebilirsiniz.

Lisan- ı İstanbul

Buram buram İstanbul kokan edebiyat parçacıkları.

İstanbulalem

Buyrun bizim aleme hepinizi bekleriz ;)

Anasayfa » Genel

Lalezar Cafe

Yazar | Tarih 20 Şubat 2011 – 21:210 Yorum

Tarihi bir mekânda arkadaşlarınız ile çok hoş bir vakit geçirmeniz için tasarlanmış, özel bölmeleri olan, sade ve otantik döşemelere sahip çok güzel ve farklı bir mekân.

Kendinizi bir kale içinde hissedebileceğiniz Süleymaniye sınırları içerisinde Lale sadeliğinde sıcak bir mekân. Lalezar, Süleymaniye Camii ile fasulyecilerin bulunduğu ardan geçerken tam karşınızda yer alan sade bir girişe sahip tarihi bir mekân.

Lalezar bir cafe olmasının yanında aynı zamanda tarihi bir film stüdyosu. Bu tarihi mekân da zamanının Yeşilçam filmleri ile günümüzün bir çok dizisi bu çekilmiş. İçeride su sesinin yanında sıcak çaylarınızı, saleplerinizi yudumlarken dostlarınız ile çok hoş vakit geçirebilirsiniz.

Mekâna girdiğiniz andan itibaren bir kaleye girmiş gibi hissediyorsunuz çünkü mekânın girişi yukarda mekan aşağıda kalıyor ve siz bir anda kendinizi çok farklı bir ortamda, şehrin gürültü ve kalabalığından uzakta bulabiliyorsunuz. Bu mekân geçmişten geleceğe sizi bir yolculuğa çıkara bilir.

Özellikle İstanbul Üniversitesi öğrencilerin uğrak yerlerinden biri olan Lalezar cafe sizleri zamanda bir yolculuğa bekliyor.

Share Button

Etiketler:


Kayıt Olun Yeni Yazılar Mailine Gelsin:

Yorumlarınızla Bize Destek Olun!